Windows 7 , Windows 8.1 lub Windows 10 ISO

5/5 - (1 vote)

Potrzebujesz Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10 ISO? Nie ma żadnego problemu!

schowek001

Jeśli kiedyś spotkałeś się z problemem, że nie wiesz skąd wziąć oryginalny np. Windows 10 ISO (w postaci obrazu, pliku) teraz nie ma problemu – Microsoft daje Ci go za darmo do ściągnięcia. Problem może być wtedy kiedy w szkolnym laptopie dysk tak się uszkodzi, że nie możesz nic z niego odzyskać – pozostaje jedno, zakupić nowy dysk i zainstalować Windows na nowo.

No, ale zapewne zauważysz, że od jakiegoś czasu na laptopach nie ma już numeru Windows tylko naklejka Windows 8, 8.1 lub Windows 10 i to wszystko. Na próżno szukać numeru z licencji na laptopie. Cały myk wziął się kilka lat temu, a konkretniej za czasów Windowsa 7. Producenci laptopów „dogadali” się z Microsoftem, że numer Windows będzie „zaszyty” w BIOS-ie laptopa. Dlatego Microsoft wyszedł z założenia, że za darmo możesz pobrać plik ISO (lub wykorzystać pendrive 4GB), nagrać na płytę i zainstalować swój Windows z płyty. System automatycznie się aktywuje ponieważ numer zostanie pobrany z BIOSu (niektórzy mówią, że z płyty głównej ;)).

Są tam oczywiście różne wersje:

  • językowe
  • wersje (Home, Pro)
  • 32bit / 64 bit

schowek002

schowek003

Warto wspomnieć, że można zainstalować Windows z pendrive. W tym celu trzeba mieć pendrive (min. 4GB) i wtedy trzeba ściągnąć plik przygotowany na pendrive (a nie plik ISO).

Wejdź i pobierz plik ISO dla swojej wersji Windows.

schowek01

schowek02

 

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/home

Jeśli uważasz, że czegoś nie napisałem, coś chcesz dodać od siebie, masz pomysł na następny artykuł, lub masz jakiś problem napisz w komentarzu poniżej lub wypełnij formularz kontaktowy