O mnie

Nazywam się Radek Rzążewski i komputerami interesuję się od czasów kiedy mieszkały w nich dyskietki 5.25″, a później system startował się z dyskietki 1.44MB. Atari 800XL był pierwszym z komputerów w moim domu. Wcześniej jeszcze przyjeżdżając do Warszawy przeszedłem, na komputerze szwagra, wszystkie poziomy w Duke Nukem i Doom-a czyli był jakiś rok 1991, a o internecie jeszcze nikt mi wtedy nic nie mówił. Po grach zacząłem interesować się systemami Windows 3.11, 95.

Później komputer w domu był wyposażony w mega procesor 286 i dysk, bodajże 40MB. To były czasy…

Pamiętam także jak wspomniany szwagier wymieniał komputery z 286 -> 386 i 486. Wtedy prędkość była naprawdę odczuwalna. To była rakieta względem swojego poprzednika. Następnie systemy Windows 98 i 98SE oraz, moim zdaniem, nieudany Millenium.

Komputery się zmieniały, podzespoły szybko obrastały w siłę i szybko się je wymieniało na nowsze. Wszystko kupowało się na giełdzie na Grzybowskiej, a później jeździło się na giełdę przy Stodole. Był też przełom – 0202122. Kto korzystał ten wie! Pierwsze grupy dyskusyjne, portale onet czy wp. Łatwiej było o wymianę informacji, wymianę doświadczeń.

Zmiana komputera już nie była tak widoczna, ale zawsze było coś nowego np. Windows XP (który jeszcze do dzisiejszych czasów jest zainstalowany na komputerach domowych). Internet dostarczał wielu nowości.

Z edukacją przygodę zacząłem we wrześniu 1999r. Trafiłem wtedy do firmy dwóch chłopaków Marcina i Michała, którzy prowadzili ją w Warszawie. Wtedy w mojej szkole było 10 komputerów + 2 (jeden dla pani Dyrektor Szkoły, a drugi dla pani Dyrektor Administracyjnej). Dzisiaj jest 150sztuk komputerów stacjonarnych i laptopów. Sieć bardzo się rozrosła i tak działa się do dnia dzisiejszego.

Pracuję w jednej z warszawskich szkół (zespół szkół – szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum). Ponadto prowadzę swoją firmę ARCHE www.arche.com.pl.

W życiu postawiłem kilkadziesiąt serwerów na Linuxie, zainstalowałem setki systemów operacyjnych na Windowsie, złożyłem (kiedy było jeszcze na to zapotrzebowanie) setki zestawów komputerowych, prowadzę serwis i sprzedaż komputerów, podzespołów, materiałów eksploatacyjnych czy oprogramowania. Dodatkowo zainstalowałem kilkadziesiąt WordPressów, mam wiele pomysłów na nowe strony i serwisy internetowe (które skutecznie realizuję).

Praca informatyka to także rozwój. Warto uczęszczać na konferencje, ale szkolić się także przez platformy e-learningowe. Własna firma i chęć rozwojów różnych serwisów wymusiło na mnie: promocję w internecie, pozycjonowanie stron (domowym sposobem), systemy analityki stron i wiele innych systemów do zarządzania stronami i sprzedażą produktów w Internecie.

Dodam jeszcze, że jestem certyfikowanym trenerem Librus-a.